1 Liga

Po zimowej przerwie startuje Fortuna 1 Liga. W Łęcznej bezbramkowy remis, a w Tychach zwycięstwo gospodarzy.

Górnik Łęczna – Miedź Legnica 0:0 (0:0)

Pierwszy mecz w rundzie wiosennej Fortuna 1 Liga został rozegrany w Łęcznej, gdzie o godz. 18 miejscowy Górnik Łęczna podejmował Miedź Legnicę. Piątkowy mecz był nie tylko inauguracją wiosennych rozgrywek, ale także oficjalnym debiutem trenera Pavola Stano w drużynie zielono-czarnych.

W pierwszej połowie spotkania Łęczna starała się tworzyć groźne sytuacje, jak na przykład strzał Kacpra Łukasiaka w pierwszych minutach meczu. Niemniej jednak, wszystkie próby przyniosły niewielkie rezultaty, a pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. Druga część meczu, mimo większej ilości okazji stworzonych przez zawodników Górnika, również nie przyniosła trafienia do siatki. Obydwie drużyny grały bardzo ostrożnie, co zakończyło się drugim bezbramkowym remisem między sąsiadującymi ze sobą w tabeli ligowej zespołami.

GKS Tychy – Odra Opole 2:0 (2:0)

Drugie piątkowe starcie otwierające rozgrywki Fortuna 1 Liga przyniosło pojedynek między GKS Tychy a Odrą Opole. Gospodarze, zajmujący fotel wicelidera po rundzie jesiennej, podejmowali gości, którzy przez długi czas prowadzili w tabeli, lecz po utracie ważnych punktów w końcówce rundy zakończyli na szóstej pozycji.

Od samego początku meczu pierwsza połowa należała do zawodników GKS-u, którzy kontrolowali grę, podczas gdy goście mieli trudności ze stworzeniem jakiejkolwiek groźnej sytuacji. W 32. minucie meczu padła pierwsza bramka dla gospodarzy, a jej autorem był debiutant Marko Dijakovic. Zaledwie dwie minuty później kibice na stadionie w Tychach mogli cieszyć się drugim trafieniem swojej drużyny, tym razem strzelonym przez Daniela Rumina. Druga połowa spotkania to próby odrobienia straty przez Odrę, ale były one bezskuteczne, co zaowocowało końcowym wynikiem 2:0 na korzyść GKS Tychy. To zwycięstwo umożliwiło GKS Tychy objęcie prowadzenia w tabeli Fortuna 1 Liga.